O Nas

Pamela

Kiedyś pacjentka, dziś fizjoterapeutka 🙂 Jako, że niegdyś sama potrzebowałam profesjonalnej rehabilitacji, doskonale wiem i rozumiem jak bardzo jest ona ważna. Celem nadrzędnym moim, jak i całego gabinetu, jest pomoc pacjentom w powrocie do pełnej sprawności i aktywności, tj. pracy, swoich pasji itp.

Fascynuje mnie szeroko pojęta fizjoterapia, jednak najbardziej lubię pracować z tkankami. Techniki, jakie stosuję bazują głównie na masażu i mobilizacji tkanek miękkich. Bardzo często wykorzystuję również różne formy ćwiczeń. Szczególną uwagę poświęcam nauce prawidłowych wzorców ruchowych, a także profilaktyce, w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Główną grupę moich pacjentów tworzą osoby:
– z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa i stawów,
– z napięciowymi bólami głowy,
– po urazach, złamaniach,
– z obrzękami kończyn,
– po zabiegach chirurgicznych,
– po kontuzjach sportowych,
– a także inni, którzy potrzebują pomocy 😉

Prywatnie jestem osobą bardzo aktywną. Kiedyś trenowałam piłkę nożną, natomiast obecnie lubię grać w siatkówkę i badmintona. Jako, że uwielbiam naturę i otwarte przestrzenie, dużo czasu spędzam jeżdżąc rowerem, a gdy tylko pogoda pozwala oddaję się pływaniu w jeziorze i innych akwenach wodnych. Dzięki takiemu zróżnicowaniu aktywności rozwijam świadomość ciała, a zdobytą wiedzę i doświadczenie z powodzeniem wykorzystuję w pracy. Dużą przyjemność sprawia mi także czytanie. Kryminały oraz fantastyka to zdecydowanie coś, co mnie odstresowuje i pozwala odpocząć 😉

Kasia

Powracająca do zawodu fizjoterapeutka 😉 Po skończeniu studiów poszłam trochę inną ścieżką, ale nigdy nie przestałam myśleć o fizjoterapii. Ta dziedzina nauki zawsze mnie interesowała, dlatego cały czas staram się być na bieżąco z aktualnymi badaniami oraz nowymi metodami i technikami terapeutycznymi. Szczęśliwy zbieg różnych wydarzeń sprawił,  że dostałam realną szansę na powrót do zawodu. Postanowiłam to wykorzystać i obecnie wdrażam się na nowo w praktykę fizjoterapeutyczną, zasilając szeregi szpitalne. Po godzinach pracy pomagam natomiast w tworzeniu gabinetu FizjoPaKa. Zajmuję się w nim przede wszystkim sprawami organizacyjnymi i administracyjnymi. Jako twardo stąpająca po ziemi perfekcjonistka pilnuję każdego szczegółu, tak żeby wszystko było na odpowiednim miejscu. Łącząc kreatywność z prostotą i funkcjonalnością, dbam także o wystrój gabinetu.

Prywatnie uwielbiam czytać książki, zwłaszcza te oparte na faktach oraz kryminały medyczne. Interesuję się również sportem. Siatkówka i żużel bezapelacyjnie skradły moje serce – tutaj spełniam się jako kibic 😉 Lubię też jeździć rowerem i grać w badmintona! Ponadto, przyjemność sprawia mi szukanie nowych przepisów i gotowanie oraz układanie puzzli.

Mimo, iż sama bywam leniem, zachęcam wszystkich do aktywności fizycznej i dbania o swoje zdrowie. Nawet niewielka dawka sportu powoduje wydzielanie ogromnej ilości endorfin. Raduje się wówczas nie tylko nasza dusza, ale i korzysta cały organizm!